Дякую за запитання! Дійсно, нерідко спадкоємців не влаштовує волевиявлення покійного, і вони намагаються оскаржити заповіт з допомогою юриста - адвоката по спадковим спорам, покладаючись на його кваліфікацію та досвід. Перші, хто мають право на спадщину майна - це чоловік або дружина покійного, батьки і його діти. При цьому, успішне оскарження заповіту можливе при наявності передбачених законом підстав його недійсності. Є ще виключення, права яких мені часто доводиться відстоювати в суді:
• рідня по висхідній лінії. До них відносяться батьки з обмеженою працездатністю, утриманці покійного;
• спадна лінія родичів - ця група включає неповнолітніх і непрацездатних дітей і пенсіонерів.
У яких ще випадках можна оскаржити заповіт?
Згідно з моєю судовою практикою, оскаржити можливо тоді, коли:
1) заповіт складено у момент, коли особа не усвідомлювала значення своїх дій та (або) не могла керувати ними (для встановлення такого психічного стану особи в момент складання нею заповіту необхідне призначення посмертної судово-психіатричної експертизи, при цьому відповідний висновок експерта є важливим доказом, проте не тягне за собою «автоматичного» визнання заповіту недійсним, оскільки таке рішення приймає суд, який враховує всі наявні докази в сукупності);
2) заповіт складено особою проти її справжньої волі внаслідок застосування до неї фізичного чи психічного тиску з боку іншої особи.
Тобто заповіт можливо оскаржити, наприклад тоді, якщо сам нотаріус визнає його недійсним і є фактичні докази того, що документ складався під натиском. Але поспішаю попередити, що існує термін давності такого роду дій:
• 3 роки, якщо є докази, що підтверджують непрацездатність спадкодавця;
• 1 рік, якщо на покійного під час написання документа чинився тиск, проявлялося насильство над ним.
Можна оскаржити заповіт і на квартиру, і на будинок, як і на будь-яке інше майно, якщо Вам допомагає досвідчений юрист, адвокат по спадковим справам.
Я, маючи за плечима колосальний юридичний досвід, чітко проконтролюю всю роботу і дам рекомендації щодо поведінки клієнта протягом усього процесу з приводу оскарження заповіту, визнання його недійсним або таким, що був укладений під тиском зацікавленої особи.
Й на завершення, хотілося б підкреслити, що немає в житті справ, які неможливо було б вирішити, а згідно з ч.2 ст.1257 ЦК України заповіт може бути оскаржений і визнаний недійсним за позовом будь-якої заінтересованої особи. Для цього необхідно мати не лише велике бажання та впевненість у собі, але й підтримку досвідченого спеціаліста, який кожного дня допомагає людям вирішувати правові питання й без сумніву знає, яку саме юридичну допомогу Вам надати.
______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!
Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!