Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Бажаю оскаржити заповіт, які можливі підстави?

1
11:04, 05.04.2017
Бажаю оскаржити заповіт, які можливі підстави?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Доброго дня! Був складений заповіт на НЕродича, а взагалі іншу особу, яка навіть не проживає у нашому селі. Чи можна його оскаржити, та які підстави для оскарження заповіту є у законі. Дякую!

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
11:10, 05.04.2017
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Дякую за запитання! Дійсно, нерідко спадкоємців не влаштовує волевиявлення покійного, і вони намагаються оскаржити заповіт з допомогою юриста - адвоката по спадковим спорам, покладаючись на його кваліфікацію та досвід. Перші, хто мають право на спадщину майна - це чоловік або дружина покійного, батьки і його діти. При цьому, успішне оскарження заповіту можливе при наявності передбачених законом підстав його недійсності. Є ще виключення, права яких мені часто доводиться відстоювати в суді:
• рідня по висхідній лінії. До них відносяться батьки з обмеженою працездатністю, утриманці покійного;
• спадна лінія родичів - ця група включає неповнолітніх і непрацездатних дітей і пенсіонерів.

У яких ще випадках можна оскаржити заповіт?
Згідно з моєю судовою практикою, оскаржити можливо тоді, коли:
1) заповіт складено у момент, коли особа не усвідомлювала значення своїх дій та (або) не могла керувати ними (для встановлення такого психічного стану особи в момент складання нею заповіту необхідне призначення посмертної судово-психіатричної експертизи, при цьому відповідний висновок експерта є важливим доказом, проте не тягне за собою «автоматичного» визнання заповіту недійсним, оскільки таке рішення приймає суд, який враховує всі наявні докази в сукупності);
2) заповіт складено особою проти її справжньої волі внаслідок застосування до неї фізичного чи психічного тиску з боку іншої особи.

Тобто заповіт можливо оскаржити, наприклад тоді, якщо сам нотаріус визнає його недійсним і є фактичні докази того, що документ складався під натиском. Але поспішаю попередити, що існує термін давності такого роду дій:
• 3 роки, якщо є докази, що підтверджують непрацездатність спадкодавця;
• 1 рік, якщо на покійного під час написання документа чинився тиск, проявлялося насильство над ним.

Можна оскаржити заповіт і на квартиру, і на будинок, як і на будь-яке інше майно, якщо Вам допомагає досвідчений юрист, адвокат по спадковим справам.

Я, маючи за плечима колосальний юридичний досвід, чітко проконтролюю всю роботу і дам рекомендації щодо поведінки клієнта протягом усього процесу з приводу оскарження заповіту, визнання його недійсним або таким, що був укладений під тиском зацікавленої особи.

Й на завершення, хотілося б підкреслити, що немає в житті справ, які неможливо було б вирішити, а згідно з ч.2 ст.1257 ЦК України заповіт може бути оскаржений і визнаний недійсним за позовом будь-якої заінтересованої особи. Для цього необхідно мати не лише велике бажання та впевненість у собі, але й підтримку досвідченого спеціаліста, який кожного дня допомагає людям вирішувати правові питання й без сумніву знає, яку саме юридичну допомогу Вам надати.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации


Шенген виза
19:37, 07.08.2011

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы