Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Чи можна скасувати договір поруки

1
14:58, 28.01.2012
Чи можна скасувати договір поруки
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Доброго дня. У 2008 році я працювала начальником відділення у одному з комерційних банків міста Хмельницького. У вересні цього року я видавала іпотечний кредит на суму 80000$. В заставу йшла квартира яка була оцінена банківським оцінщиком у таку ж саму суму. Кредит брав приватний підприємець місячний дохід якого за останні півроку складав приблизно 19000грн., перший платіж згідно умов кредитування складав від 6000 до 7000 грн згідно курсу долара на той момент. Після погодження видачі кредиту кредитним комітетом і всіма відповідними службами, мій начальник зобов'язав мене підписати договір поруки (кредитницй комітет договір поруки не проходив, довідку від мене не брали, відповідні служби мене не оцінювали на мою платоспроможність). Моя заробітна плата на той момент складала біля 3500грн, при чому я мала особистий іпотечний кредит у цьомуж банку по якому щомісячно сплачувала приблизно 1500грн. Договір поруки складався та перевірявся юристом банку та був підписаний мною від імені банку та від імені поручителя, а також підписаний позичальником. У договорі поруки є посиланя на кредитний договір, але сума кредиту вказана у гривнях (тобто не 80000$, 80000грн.). Сума у розмірі 80000грн позичальником виплачена, але у зв'язку з кризою подальші оплати припинилися. Банк про несплату боржником своїх зобо'язань мене не повідомляв, про подачу позову в суд також не було повідомлено, тому участі в судовому засіданні я не брала. На даний момент є заочне рішення суду про відшкодування мною збитків банку у сумі 86000$ (заборгованысть по кредиту, відсотки, пеня). Прошу вас підсказати яким чином можна визнати договір поруки недійсним, а дії банку неправомірними, упередженими, та такими що суперечать чинному законодавству. Щиро дякую за вашу відповідь.
kapyk@yandex.ru

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
15:47, 28.01.2012
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Відповідно до статті 553 Цивільного кодексу України, порука є способом забезпечення виконання зобов'язань боржника, за яким поручитель зобов'язується перед кредитором іншої особи відповідати за виконання нею свого обов'язку. Однак, для того щоб договір поруки був дійсним, необхідно дотриматися певних умов.

1. **Відсутність поінформованості про ризики та наслідки договору**. Якщо ви стверджуєте, що не були поінформовані про можливі наслідки укладання договору поруки, це може бути підставою для визнання його недійсним. Згідно зі статтею 203 Цивільного кодексу України, для чинності правочину необхідно, щоб волевиявлення сторін було вільним і відповідало їхній внутрішній волі.

2. **Невідповідність умов договору поруки**. Якщо в договорі зазначено суму в гривнях, а не в доларах, це може бути істотною помилкою, яка впливає на ваші зобов'язання. Стаття 215 Цивільного кодексу України передбачає, що правочин, який не відповідає вимогам закону, може бути визнаний недійсним.

3. **Відсутність повідомлення про судове засідання**. Ви маєте право знати про розгляд справи в суді, оскільки це безпосередньо стосується ваших прав та обов'язків. Відповідно до статті 124 Конституції України та статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожна особа має право на справедливий суд.

4. **Неправомірні дії банку**. Якщо банк зобов'язав вас підписати договір поруки під тиском або без належної оцінки вашої платоспроможності, це може суперечити принципам добросовісності та розумності, закріпленим у статті 3 Цивільного кодексу України.

Вам слід звернутися до суду з позовом про визнання договору поруки недійсним, надавши докази зазначених порушень. Крім того, варто проконсультуватися з адвокатом, щоб підготувати якісну правову позицію та захистити свої права в суді.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы