Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Эмансипация несовершеннолетних в Украине

1
14:31, 22.07.2014
Эмансипация несовершеннолетних в Украине
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Здравствуйте! Мне полных 16 лет. Работаю по трудовому договору в компании Adelina оператором обслуживания абонентов МТС. Учусь на втором курсе колледжа, специальность - программист. Из-за постоянных разногласий с матерью и разными взглядами на жизнь хочу подать в суд на эмансипацию. Вопрос: возможно ли будет при положительном ответе суда жить отдельно (и вообще, какие права у меня появятся?) и какие документы нужно подавать?
Мать, естественно, согласие на это не даст, родной отец проживает в России. В каком случаи суд признает меня дееспособной без разрешения родителей? Заранее благодарю за ответы!

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
23:05, 22.07.2014
Консультирует юрист: Юрист сайта ЮК

Якщо за рішенням суду Вам буде надано повну цивільну дієздатність, то Ви отримаєте всі права, що має 18-річна (повнолітня) особа.

Заява неповнолітньої особи, яка досягла шістнадцятирічного віку, про надання їй повної цивільної дієздатності у випадках, встановлених Цивільним кодексом України, за відсутності згоди батьків (усиновлювачів) або піклувальника подається до суду за місцем її проживання (ч. 1 ст. 242 ЦПК України)

У заяві про надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності повинні бути викладені дані про те, що неповнолітня особа працює за трудовим договором.

У разі задоволення заявленої вимоги неповнолітній особі надається повна цивільна дієздатність після набрання рішенням суду законної сили (ч. 2 ст. 245 ЦПК України)

Тобто, Ви повинні подати заяву до суду про надання Вам повної цивільної дієздатності та обгрунтовати причини такого звернення (неможливість разом проживати з сім'єю чи інші причини). В заяві вказуйте, про те, що працюєте за трудовим договором, самостійно себе утримуєте, що дає можливість на реалізацію своїх прав та виконання обов'язків, які має повнолітня особа.

До заяви обов'язково потрібно додати довідку з місця роботи, що доведе Ваше працевлаштування та копію свідоцтва про народження, щоб було підтвердження досягнення Вами 16-ти років.

Судовий збір за звернення до суду з заявою про розгляд справи окремого провадження становить 121, 80 грн. Квитанція про його сплату подається разом з заявою та іншими документами.

У разі виникнення додаткових питань, пишіть на сайт, юристи допоможуть.

______________
Щоб отримати юридичну консультацію - напишіть своє питання на сайті!
top
0
10:27, 23.07.2014
Консультирует юрист: Юрист сайта ЮК

Дякую за позитивний відзив. Однак, моя відповідь лише орієнтир для Вас у цій справі. Якщо будете готувати заяву самостійно, врахуйте, що в ній треба вказувати відомості про зацікавлених осіб (Ваших батьків, їх адресу), орган опіки та піклування (адресу знаходження). За цими відомостями суд повідомить їх про дату розгляду справи.

Крім того, врахуйте, що заяву з додатками треба надсилати до суду відповідно до кількості осіб, які будуть брати участь у справі. Тобто, якщо будуть в заяві вказані Ваші батьки (чи мама) та орган опіки та піклування, треба всі документи зробити в трьох примірниках, щоб суд надіслав для ознайомлення ці документи вказаним особам.

Також, можу порекомендувати до звернення в суд, звернутися в орган опіки та піклування з клопотанням про надання цим органом Вам повної цивільної дієздатності. Звісно, якщо Ваша мама проти цього, то орган опіки та піклування Вам письмово відмовить. Така письмова відмова підтвердить у суді неможливість вирішення цього питання таким шляхом та допоможе уникнути з'ясування цієї обставини у судовому засіданні. Якщо у Вас буде така відмова, то її потрібно додати до заяви, яку будете подавати в суд.

І ще один момент, якщо Ви вже отримати паспорт громадянина України, то крім копії свідоцтва про народження також до заяви додавайте копію свого паспорта.

______________
Щоб отримати юридичну консультацію - напишіть своє питання на сайті!


Другие консультации


Наследство
13:01, 03.08.2011

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}