Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблема поділу спільного майна після розірвання шлюбу.

1
12:21, 22.09.2024
Проблема поділу спільного майна після розірвання шлюбу.
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
За період нашого шлюбу з дружиною ми накопичили певне майно, яке розташоване як в Україні, так і за її межами. Це включає в себе нерухомість, цінні папери, банківські рахунки та інтелектуальну власність. Більшість цих активів було придбано або створено в період нашого шлюбу, але деякі з них були у нас до вступу в шлюб. Недавно ми вирішили розірвати шлюб, але не можемо домовитися про поділ спільного майна. Ми хотіли б зрозуміти, які активи вважаються спільними, а які - окремими, відповідно до гражданського законодавства України, і як має проводитися їх поділ. Особливо складність виникає з інтелектуальною власністю - це патенти, які я отримав в період нашого шлюбу, але на які було витрачено багато мого особистого часу і зусиль. Які правила та норми гражданського права регулюють поділ такого роду майна? Також додаткову складність вносить те, що деякі активи розташовані за кордоном. Чи діють українські закони про поділ майна в такому випадку, або ми мусимо керуватися законодавством країни, де це майно розташоване? Які юридичні кроки ми мусимо зробити, щоб вирішити цю проблему?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
13:02, 22.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Відповідно до українського законодавства, питання поділу майна подружжя регулюється Сімейним кодексом України (СКУ) та Цивільним кодексом України (ЦКУ).

Згідно зі статтею 60 СКУ, майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, незалежно від того, на чиє ім'я воно було придбане або ким з подружжя були внесені кошти. Це стосується як нерухомості, так і рухомого майна, включаючи цінні папери та банківські рахунки.

Однак, згідно зі статтею 57 СКУ, особистою приватною власністю є майно, яке належало кожному з подружжя до шлюбу, а також те, що було отримано під час шлюбу в дар або в порядку спадкування.

Щодо інтелектуальної власності, ситуація є дещо складнішою. Відповідно до статті 63 СКУ, об'єкти права інтелектуальної власності, створені одним із подружжя під час шлюбу, вважаються спільною сумісною власністю. Однак, якщо створення інтелектуального продукту не пов'язане з використанням спільних ресурсів подружжя, може бути аргументовано, що це є особистою власністю.

Щодо майна, розташованого за кордоном, українські суди, згідно зі статтею 8 СКУ, можуть визначати права на таке майно, якщо це передбачено міжнародними договорами або законодавством України. Якщо ж таких положень немає, слід керуватися законодавством країни, де розташоване майно.

Для врегулювання поділу майна, подружжя може укласти договір про розподіл майна або звернутися до суду з позовом про поділ спільного майна. У випадку, якщо ви не можете дійти згоди, суд визначить порядок поділу, враховуючи інтереси обох сторін та обставини набуття майна.

Рекомендується звернутися до адвоката, який спеціалізується на сімейному праві, для отримання детальної консультації та допомоги у підготовці необхідних документів. Це особливо важливо у випадках, коли майно розташоване за кордоном, оскільки може знадобитися залучення юристів з відповідних юрисдикцій.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы