Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадкоємність незареєстрованого майна

1
16:38, 25.09.2024
Спадкоємність незареєстрованого майна
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянка України, проживаю в домоволодінні, яке було придбано моїм покійним чоловіком ще в радянські часи. Після смерті чоловіка, весь цей час я проживала в цьому будинку, але ніякої реєстрації права власності на нього він не здійснював. Зараз вийшло так, що я хочу передати це домоволодіння своїм дітям в спадок. Однак, виникло питання: як правильно оформити спадкування, якщо документи на власність відсутні? Чи можливо передати в спадок майно, яке є в моєму користуванні, але не зареєстроване на мене? Які дії мені необхідно здійснити, аби легально передати це майно в спадок? Чи можливо це зробити без оформлення документів на власність, адже я вже багато років проживаю в цьому будинку?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
16:57, 25.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У вашій ситуації, для легального оформлення спадкування домоволодіння, яке було придбано вашим покійним чоловіком, але право власності на нього не було зареєстровано, необхідно виконати декілька ключових кроків.

По-перше, слід встановити право власності на нерухомість. Згідно з чинним законодавством України, право власності на нерухоме майно підлягає державній реєстрації. Це передбачено статтею 182 Цивільного кодексу України. Оскільки ваш чоловік не оформив право власності, вам необхідно зібрати документи, які підтверджують факт придбання домоволодіння вашим чоловіком. Це можуть бути договори купівлі-продажу, довідки з державних архівів або інші документи, що підтверджують право власності на момент придбання.

Далі, необхідно звернутися до нотаріуса для відкриття спадкової справи. Згідно зі статтею 1216 Цивільного кодексу України, спадкування відбувається за законом або за заповітом. Якщо заповіт не був складений, спадкування буде проходити за законом. У вашому випадку ви є спадкоємцем першої черги, згідно зі статтею 1261 Цивільного кодексу України.

Після того, як спадкова справа буде відкрита, нотаріус зможе допомогти вам оформити право власності на домоволодіння на ваше ім'я, а потім ви зможете оформити передачу цього майна в спадок своїм дітям.

Якщо документи, що підтверджують власність, відсутні або неповні, вам може знадобитися звернутися до суду для визнання права власності на підставі фактичного володіння нерухомістю. Це може бути зроблено на підставі статті 392 Цивільного кодексу України, яка дозволяє визнання права власності через суд.

Тільки після того, як право власності буде зареєстровано на ваше ім'я, ви зможете легально передати це майно в спадок своїм дітям.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации


Прописка
02:08, 25.08.2011
Предоплата
19:18, 19.07.2011

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы