Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадок за законом: хто має право на спадкування?

1
16:17, 20.09.2024
Спадок за законом: хто має право на спадкування?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянка України, проживаю за кордоном та маю двох неповнолітніх дітей. Нещодавно помер мій батько, який мешкав в Україні і залишив за собою квартиру, машину та деякі грошові заощадження. Він не залишив заповіту, а отже, за законом, має відбутися спадкування. Моя мама вже померла декілька років тому, я єдиний законний нащадок. Проте, мій батько був офіційно одружений на іншій жінці (не моєю матір'ю), яка також претендує на спадок. Вони проживали разом, але не мали спільних дітей. Також мені стало відомо, що мій батько міг мати незаконну дитину від іншої жінки. Я не знаю, чи це правда, але ця жінка та її дитина теж претендують на частку спадку. Враховуючи всі ці обставини, мені потрібна допомога юриста, щоб з'ясувати, хто має право на спадкування за українським законодавством. Чи мають право на спадкування моя мачуха та потенційний напівбрат? Чи можуть мої діти претендувати на частку спадку? І які документи мені потрібно підготувати для цього?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
16:35, 20.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

Відповідно до Цивільного кодексу України, питання спадкування регулюються розділом VI, який визначає порядок спадкування за законом та за заповітом. Оскільки у вашому випадку заповіт відсутній, спадкування відбувається за законом.

За статтею 1261 Цивільного кодексу України, у першу чергу до спадкування закликаються діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та його батьки. Таким чином, ви та офіційна дружина вашого батька (ваша мачуха) є спадкоємцями першої черги.

Щодо можливого напівбрата, якщо буде доведено його родинний зв'язок з вашим батьком, він також може бути визнаний спадкоємцем першої черги. Для цього необхідно буде провести юридичні процедури з підтвердження батьківства, наприклад, за допомогою аналізу ДНК або іншими доказами, що підтверджують факт спорідненості.

Ваші діти, згідно зі статтею 1266 Цивільного кодексу України, можуть претендувати на спадщину лише у випадку, якщо ви відмовитеся від своєї частки або не зможете її прийняти з певних причин.

Для оформлення спадщини вам необхідно звернутися до нотаріуса в Україні, який відкриє спадкову справу. Вам слід підготувати такі документи:
1. Свідоцтво про смерть вашого батька.
2. Ваше свідоцтво про народження для підтвердження родинних зв'язків.
3. Свідоцтво про шлюб вашого батька з його останньою дружиною.
4. Ваш паспорт чи інший документ, що посвідчує особу.
5. Документи, що підтверджують право власності вашого батька на квартиру, автомобіль та інші активи.

Якщо права на спадок заявляють інші особи, це може потребувати вирішення у судовому порядку. У такому випадку радимо звернутися до адвоката з досвідом у спадкових справах.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации


Наследство
03:10, 08.07.2011

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы