Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадщина після розлучення: криваві відносини з колишньою дружиною.

1
16:32, 20.09.2024
Спадщина після розлучення: криваві відносини з колишньою дружиною.
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, був у шлюбі з жінкою, яка має двох дітей від першого шлюбу. Ми розлучилися близько 5 років тому. Під час шлюбу я придбав квартиру, яка була оформлена на мене. Після розлучення, колишня дружина з дітьми продовжувала проживати в цій квартирі, але без моєї фінансової підтримки. Нещодавно мій батько помер, залишивши мені в спадок свій будинок. Він був оформлений на моє ім'я. Зараз моя колишня дружина вимагає від мене частину спадку, посилаючись на те, що вона та її діти жили в моїй квартирі після розлучення. Вона також заявила, що якщо я відмовлюсь віддати їй частину спадку, вона подасть на мене до суду. Які мої права в цій ситуації? Чи може вона претендувати на частину моєї спадщини? Чи мають її діти право на частину моєї спадщини? Як я можу захистити свої права та інтереси в цій ситуації, враховуючи, що я не хочу втратити свою власність?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
16:52, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У вашій ситуації важливо звернути увагу на кілька ключових аспектів, що стосуються спадщини та прав власності. Відповідно до законодавства України, зокрема, Сімейного кодексу України та Цивільного кодексу України, ви маєте чіткі права на спадкове майно і власність, які слід захищати.

По-перше, щодо спадщини. Відповідно до статті 1216 Цивільного кодексу України, спадщина — це перехід прав та обов'язків (спадкова маса) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Оскільки будинок, отриманий вами в спадок від батька, є особистою власністю, ваша колишня дружина не має права претендувати на частину цього спадкового майна. Спадкове майно не підлягає поділу як спільна сумісна власність подружжя, оскільки воно не було набуте під час шлюбу (стаття 57 Сімейного кодексу України).

Стосовно вашої колишньої дружини та її дітей, вони не мають прав на вашу спадщину, якщо тільки це не передбачено заповітом. Діти вашої колишньої дружини від першого шлюбу не є вашими спадкоємцями за законом, якщо у вас не було усиновлення.

Що стосується квартири, яку ви придбали під час шлюбу, вона може вважатися спільною сумісною власністю подружжя, якщо немає інших обставин, що спростовують це (наприклад, якщо квартира була придбана за ваші особисті кошти, отримані до шлюбу). В такому випадку, колишня дружина могла б претендувати на частку в ній під час розподілу майна після розлучення. Однак, якщо розподіл майна вже був здійснений, або якщо вона не заявляла своїх прав на квартиру протягом тривалого часу, ви можете вказувати на пропуск строку позовної давності для подання таких вимог.

Щоб захистити свої права та інтереси, рекомендується:

1. Звернутися до юриста для консультації та, за необхідності, для представництва у можливих судових процесах.
2. Підготувати документи, що підтверджують ваше право власності на спадкове майно та квартиру.
3. Якщо ваша колишня дружина все ж подасть позов, підготуйте аргументи та докази, що підтверджують відсутність її прав на ваше спадкове майно.

Враховуючи викладене, ваша колишня дружина не має законних підстав вимагати частину спадщини, отриманої вами від батька.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы