Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Яке рішення має прийняти суд апеляційної інстанції?

1
12:19, 05.02.2015
Яке рішення має прийняти суд апеляційної інстанції?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Учні початкової школи Тарас (9 років) та Олесь (10 років) організували в класі гру - кидали в дошку «стріли» (голки, прив’язані до олівців). Одна з них (що була кинута Олесем) потрапила в око учню того ж класу Мишкові, що призвело до довготривалого лікування ока Мишка. Батько Михайла висунув позов до батьків Олеся та школи солідарно про відшкодування шкоди: витрат на лікування Мишка і на репетитора.
Суд стягнув суму, що була заявлена в позові, з батьків Олеся та класного керівника солідарно. В справі були: наказ директора школи про винесення догани класному керівникові Олеся за безвідповідальне ставлення до своїх обов’язків; характеристика школи на Олеся, в якій зазначалося його примірна поведінка, гарна успішність і вихованість. Батьки Олеся та школа оскаржили рішення суду.
Яке рішення має прийняти суд апеляційної інстанції?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
12:42, 05.02.2015
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У даній ситуації слід керуватися нормами цивільного законодавства України, зокрема, щодо відшкодування шкоди, завданої неповнолітніми особами, та відповідальності навчальних закладів.

Згідно з частиною 1 статті 1178 Цивільного кодексу України, шкода, завдана малолітньою особою (особою, яка не досягла 14 років), відшкодовується її батьками (усиновлювачами), якщо вони не доведуть, що шкода виникла не з їхньої вини. Оскільки Олесь є неповнолітнім і йому 10 років, відповідальність за його дії несе його батьки, якщо вони не доведуть відсутність своєї вини.

Водночас, згідно зі статтею 1179 Цивільного кодексу України, юридична або фізична особа, яка здійснює нагляд за малолітньою особою, відшкодовує шкоду, завдану цією особою, якщо не доведе, що шкода виникла не з її вини. У цьому випадку класний керівник або школа можуть нести відповідальність, якщо буде встановлено, що вони не забезпечили належного нагляду за дітьми під час навчального процесу.

Суд апеляційної інстанції має оцінити, чи були належним чином забезпечені умови для нагляду за дітьми з боку школи і чи вжили батьки Олеся всіх необхідних заходів, щоб запобігти такій ситуації. Якщо буде доведено, що школа не виконала своїх обов’язків щодо нагляду, а батьки Олеся діяли належно, то відповідальність може бути покладена на школу.

Крім того, необхідно врахувати, що згідно з частиною 2 статті 1166 Цивільного кодексу України, особа звільняється від відповідальності за завдану шкоду, якщо доведе, що шкоду було завдано не з її вини. Це може бути підставою для звільнення від відповідальності або зміни її обсягу.

Таким чином, апеляційний суд має переглянути рішення першої інстанції з урахуванням зазначених норм та встановлених обставин справи, щоб визначити відповідальність батьків Олеся та школи.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации


Медреформа
12:35, 26.04.2018

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы