Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Надто складна ділянка: врегулювання прав власності

1
13:14, 20.09.2024
Надто складна ділянка: врегулювання прав власності
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, як громадянин України, володію земельною ділянкою, яку у спадок отримав від своєї бабусі. Однак, ще за часів СРСР ця ділянка була в об'єднаному власництві моєї бабусі та її брата, мого дядька. Після смерті дядька, його частку в спільному власництві успадкувала його донька, моя двоюрідна сестра. Вона проживає в Росії і не має бажання використовувати ділянку, але і відмовитися від своєї частки також не хоче. Я хочу використовувати ділянку для будівництва, але не знаю, як правильно оформити все юридично, щоб моя двоюрідна сестра не могла в майбутньому вимагати від мене компенсацію за використання її частки ділянки. Які дії мені потрібно вжити, щоб забезпечити свої права на використання ділянки без подальших претензій з боку моєї двоюрідної сестри? Які документи потрібно оформити? Чи потрібно звертатися до суду? І чи можливо взагалі використовувати ділянку для будівництва, якщо вона знаходиться в спільному власництві?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
14:10, 20.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Ваша ситуація стосується спільної сумісної власності на земельну ділянку, яка є досить поширеною в Україні. Відповідно до статті 88 Земельного кодексу України, земельна ділянка може перебувати у спільній сумісній власності кількох осіб. Щоб ефективно використовувати земельну ділянку для будівництва, необхідно вирішити питання щодо частки вашої двоюрідної сестри.

1. **Узгодження з двоюрідною сестрою**: Найбільш оптимальний варіант — досягти домовленості з вашою двоюрідною сестрою. Ви можете запропонувати їй продати або подарувати вам свою частку. Це можна оформити договором купівлі-продажу або дарування, які потребують нотаріального посвідчення (статті 657, 719 Цивільного кодексу України).

2. **Оформлення договору користування**: Якщо сестра не бажає продавати свою частку, ви можете укласти з нею договір про використання її частки земельної ділянки. Це може бути договір оренди чи інший договір, що передбачає ваше право на використання ділянки. Такий договір також має бути нотаріально посвідчений.

3. **Звернення до суду**: Якщо досягти домовленості не вдається, ви можете звернутися до суду для визначення порядку користування земельною ділянкою (стаття 365 Цивільного кодексу України). Суд може встановити умови використання ділянки, які враховують інтереси обох сторін.

4. **Розподіл земельної ділянки**: У випадку неможливості досягнення домовленості чи укладення договору, ви можете ініціювати процес розподілу земельної ділянки в натурі (фізичний поділ), якщо це можливо (стаття 367 Цивільного кодексу України). Для цього також може знадобитися рішення суду.

5. **Оформлення документів для будівництва**: Щодо можливості будівництва, вам потрібно отримати необхідні дозвільні документи, передбачені Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності". Це включає отримання містобудівних умов і обмежень, технічних умов та дозволу на виконання будівельних робіт.

Таким чином, вирішення вашого питання може вимагати як досягнення домовленостей з вашою двоюрідною сестрою, так і можливого судового втручання для визначення порядку користування чи поділу земельної ділянки.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации


Дарча
16:08, 30.07.2011

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы