Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

О пересмотре судебного решения по гражданскому делу

1
18:56, 22.06.2014
О пересмотре судебного решения по гражданскому делу
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Доброго дня. Срочно нужна консультация.
Я уволилась с госпредприятия 03.07.2008г., но не был произведен расчет со мной. Я обратилась в суд. Суд принял решение от 14.10.2009г. о взыскании заработной платы и среднего заработка за период с 03.07.2008г. по 14.10.2009г. Заработанную плату по решению суда выплатили 29.05.2012г. Я снова обратилась в суд с иском о взыскании среднего заработка за период с 15.10.2009г. по 29.05.2012г., но суд принял решение от 18.10.2012г об отказе в удовлетворении иска, мотивируя, что после вынесения судом решения от 14.10.2009г. действуют нормы гражданско-процессуального законодательства, а не трудового законодательства. Средний заработок по решение от 14.10.2009г не выплачен до сих пор.
Может ли постановление ВС Украины от 29 января 2014 г. № 6-144ц13 являться основаниями для пересмотра решения суда от 18 октября 2012г по вновь открывшимся обстоятельствам?
Какой срок подачи заявления – 1 месяц со дня Постановления ВС Украины, т.е. 1 месяц от 29.01.2014г. или 3 года после принятия решения судом от 18.10.2012г?
Заранее благодарю.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
08:57, 23.06.2014
Консультирует юрист: Юрист сайта ЮК

Доброго дня,

1.
Заяви про перегляд рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами можуть бути подані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, протягом одного місяця з дня встановлення обставин, що є підставою для перегляду .

При цьому заява про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами з цієї підстави, може бути подана не пізніше трьох років з дня набрання судовим рішенням законної сили. У разі якщо така заява подана до суду після закінчення цього строку, суд відмовляє у відкритті провадження за нововиявленими обставинами, незалежно від поважності причини пропуску цього строку. (ч. 1 ст. 362 ЦПК України).

Тобто, якщо звертатися до суду першої інстанції з заявою про перегляд за нововиявленою обставиною (ухваленням постанови ВСУ від 29.01.2014 року) треба було звертатися до суду протягом одного місяця з дня винесення цієї постанови, тобто до 29.02.2014 року, однак не пізніше жовтня 2015 року (3 роки від дати вступу рішення першої інстанції від 18.10.2012 року в законну силу)

Якщо будете подавати такий позов, обов’язково в позові заявляйте клопотання про поновлення строку для звернення до суду за захистом своїх прав (посилайтеся на те, що строк було пропущено з поважних причин та надавайте докази поважності пропуску строку з цих причин).

Однак, відповісти на Ваше запитання, чи буде нова судова практика розглядатися, як нововиявлена обставина, не можу, оскільки суд приймає рішення за власним переконанням.

Під час вирішення питання по заяві про перегляд справи за нововиявленими обставинами, суд виходить з того, чи була ця обставина наявна під час ухвалення рішення, що переглядається та чи було відомо стороні про її наявність під час його ухвалення, чи про наявність цих обставин стало можливо довідатися лише зараз і це впливає на вирішення справи.

Тобто, якщо писати такий позов, треба гарно обміркувати, як висновки ВСУ обґрунтувати, як нововиявлену обставину, а не як нову судову практику, щодо вирішення таких спорів.

2.

Зараз існує судова практика оскарження ухвал судів касаційної інстанції, щодо стягнення середнього заробітку за час невиконання рішення суду (на підставі постанови ВСУ від 29.01.2014 р.). Суть наступна:

Якщо Ви оскаржували рішення місцевого суду від 18.10.2012 року в вищих інстанціях (апеляційному суді та Вищому спеціалізованому суді з розгляду цивільних та кримінальних справ - касаційному), то можете оскаржити ухвалу суду касаційної інстанції до Верховного суду України у зв'язку з неоднаковим застосуванням касаційним судом норм матеріального права.

Заява про перегляд судових рішень подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого подано заяву про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання, на підтвердження підстав неоднакового застосування норм матеріального права, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява. (ч. 1 ст. 356 ЦПК України)

Якщо, такого оскарження не було, то рішення суду першої інстанції не можна оскаржити до Верховного суду України, а можна спробувати вирішити справу за нововиявленими обставинами за умови, якщо строк звернення до суду за захистом Вашого права буде поновлено.

3.

Щодо виконання рішення суду в частині стягнення середнього заробітку.

В Кримінальному кодексі України передбачена відповідальність за невиконання рішення суду, це ст.382 КК України. Тому маєте право звернутися в міліцію з заявою про вчинення кримінального правопорушення та просити притягти до відповідальності осіб (особу) підприємства-роботодавця, який винний у невиконанні судового рішення.

Якщо боржник державна установа, то проведення досудового розслідування матиме вплив на керівника підприємства та рішення 2009 року буде виконане швидше (Ви отримаєте середні заробіток по першому рішенню)

Крім того, можете звертатися зі скаргами у вищі державні органи, які контролюють це державне підприємство. Ставте вимогу про виконання рішення суду та перерахування на Ваш рахунок суми середнього заробітку.

Бажаю успіху.

______________
Щоб отримати юридичну консультацію - напишіть своє питання на сайті!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы