Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Порушення договору про довірче управління нерухомістю

1
00:17, 21.09.2024
Порушення договору про довірче управління нерухомістю
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я володію квартирою, яку маю у довірчому управлінні. Довірче управління було укладено з моїм другом, якому я довіряю, з метою забезпечення моєї матеріальної безпеки на похилі роки. Згідно з умовами договору, він мав право здавати квартиру в оренду і отримувати дохід від цього. Всі грошові кошти він повинен був відкладати на спеціальний банківський рахунок для моїх майбутніх потреб. Однак нещодавно я дізнався, що він використовував ці гроші для особистих потреб. Мій друг визнає, що використовував гроші, але стверджує, що він мав на це право, оскільки договір не вказує, що він не може використовувати гроші для особистих потреб. Він також вважає, що зобов'язаний відшкодувати мені лише суму, яку він отримував від оренди квартири, а не всю суму, яка була на банківському рахунку. Якщо я звернусь до суду, які юридичні аргументи я можу використати для захисту своїх інтересів? Чи можу я вимагати відшкодування всієї суми, яка була на банківському рахунку, а не лише суми, отриманої від оренди квартири? Які дії я повинен вжити, щоб відновити свої права та інтереси?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
00:53, 21.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У вашій ситуації важливо звернути увагу на правове регулювання довірчого управління майном в Україні, яке визначається Цивільним кодексом України (ЦКУ). Згідно з частиною 1 статті 1029 ЦКУ, довірче управління майном передбачає передачу майна в управління з метою отримання доходу або збереження та примноження майна на користь власника майна або іншої особи.

Ваш друг, як довірчий управитель, зобов'язаний діяти в інтересах довірителя, тобто вас, відповідно до умов договору. Частина 2 статті 1030 ЦКУ встановлює, що довірчий управитель зобов'язаний використовувати майно лише відповідно до умов договору та мети довірчого управління. Якщо договір не надає йому права використовувати доходи для особистих потреб, його дії є порушенням умов договору.

Ви маєте право вимагати відшкодування збитків, завданих порушенням умов договору. Частина 1 статті 623 ЦКУ передбачає, що боржник зобов'язаний відшкодувати кредиторові збитки, завдані невиконанням або неналежним виконанням зобов'язання. Таким чином, ви можете вимагати відшкодування всієї суми, яка була на банківському рахунку, а не лише суми, отриманої від оренди квартири, якщо ці кошти були витрачені в порушення умов договору.

Для захисту своїх інтересів ви можете вжити наступні дії:

1. Провести аналіз договору довірчого управління та зібрати всі докази порушення його умов вашим другом.

2. Звернутися з письмовою вимогою до друга про відшкодування всієї суми, яка була на банківському рахунку, з посиланням на відповідні статті ЦКУ.

3. Якщо ваші вимоги не будуть задоволені, звернутися до суду з позовом про стягнення збитків, завданих порушенням умов договору довірчого управління.

4. Розглянути можливість подання заяви до правоохоронних органів у разі виявлення ознак злочину, зокрема, шахрайства (стаття 190 Кримінального кодексу України).

Звернення до кваліфікованого юриста або адвоката допоможе вам правильно сформулювати позовні вимоги та підготувати всі необхідні документи для судового розгляду.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы