Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблема правовласності квартири після розлучення

1
22:21, 20.09.2024
Проблема правовласності квартири після розлучення
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Мене турбує дуже складне, заплутане, але, на мою думку, актуальне граждансько-правове питання, пов'язане з розлученням і поділом спільного майна. Я й мій колишній чоловік купили квартиру на двох, але після розлучення виникли непорозуміння щодо її правовласності. Розлучення пройшло вже два роки тому, але питання з майном так і не вирішилось. Ми придбали квартиру за кошти, отримані від продажу нерухомості, що належала моїм батькам. Мій колишній чоловік вніс внесок, продаючи свою особисту машину. Однак, після розлучення він стверджує, що має право на половину вартості квартири, хоча його внесок був значно меншим. Щоб ускладнити ситуацію, моя мама, що проживала з нами, після нашого розлучення провела капітальний ремонт в квартирі, вклавши в нього свої особисті заощадження. Чоловік вимагає компенсацію за цей ремонт, стверджуючи, що він підвищив вартість квартири. Як правильно розподілити вартість квартири, враховуючи різний розмір внесків і ремонт, проведений після розлучення? Які документи потрібні для цього? Чи має моя мама право вимагати компенсацію за ремонт, який вона провела за свій рахунок? Чи може мій колишній чоловік вимагати половину вартості квартири, якщо його внесок був меншим? Які юридичні кроки я повинна зробити, щоб вирішити цю проблему?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
22:52, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Питання, яке ви піднімаєте, є досить складним і включає кілька аспектів цивільного та сімейного права України. Розглянемо основні юридичні моменти, які можуть допомогти у вирішенні вашої ситуації.

1. **Правовий статус квартири**. Згідно зі статтею 60 Сімейного кодексу України, майно, набуте подружжям під час шлюбу, є їх спільною сумісною власністю, незалежно від того, на чиє ім'я воно було придбане або ким із подружжя внесені кошти. Це означає, що квартира, придбана під час шлюбу, зазвичай вважається спільною власністю, навіть якщо кошти походять з інших джерел, таких як продаж особистого майна.

2. **Розмір внесків**. Оскільки ви стверджуєте, що внесок вашого чоловіка був меншим, це може бути підставою для нерівного розподілу майна. Стаття 70 Сімейного кодексу України дозволяє суду відступати від принципу рівності часток, якщо один з подружжя доведе, що його внесок у придбання майна був значно більшим.

3. **Ремонтні роботи**. Щодо капітального ремонту, проведеного вашою матір'ю, важливо враховувати, що поліпшення, які суттєво підвищують вартість майна, можуть бути враховані при розподілі майна. Ваша мама може мати право на компенсацію за ці витрати, якщо зможе документально підтвердити, що ремонт був здійснений за її кошти і суттєво підвищив вартість квартири.

4. **Документи**. Для вирішення питання вам знадобляться документи, що підтверджують джерела коштів на придбання квартири, а також документи про вартість проведеного ремонту та джерела його фінансування (квитанції, чеки, договори, акти виконаних робіт).

5. **Юридичні кроки**. Вам варто звернутися до суду з позовом про поділ спільного майна подружжя. У позові слід вказати обставини, що підтверджують нерівність внесків та необхідність компенсації за ремонт. Також можливо звернутися до нотаріуса для укладення угоди про поділ майна, якщо вдасться досягти згоди з вашим колишнім чоловіком.

Звернення до кваліфікованого юриста або адвоката, який спеціалізується на сімейному праві, може допомогти вам краще підготуватися до судового процесу та зібрати всі необхідні докази.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы