Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблема з правом власності на квартиру

1
15:57, 20.09.2024
Проблема з правом власності на квартиру
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Мій бабусь, з якою ми живемо разом в однокімнатній квартирі, була офіційно визнана недієздатною і знаходиться під моєю опікою. Однак нещодавно ми отримали лист від нотаріуса, в якому було повідомлено, що мій брат, який більше 10 років проживає за кордоном і з яким ми не маємо контакту, подав заяву на визнання права власності на квартиру, яку ми з бабусею використовуємо як основне місце проживання. Він мотивує свій вимогу тим, що бабуся в переддень визнання її недієздатною, нібито передала йому свої права власності на квартиру шляхом дарування. Однак, я абсолютно впевнений, що бабуся не могла здійснити такий крок, оскільки вона вже давно страждає від деменції і не має змоги осмислено ухвалювати подібні рішення. Як я можу вияснити, чи був такий договір дарування дійсно укладений, і що я можу зробити, щоб захистити свої та бабусині права власності на квартиру, яку ми використовуємо як основне місце проживання? Які юридичні шляхи і засоби маю я в такій ситуації, з урахуванням мого статусу опікуна недієздатної особи?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
16:37, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У ситуації, що склалася, необхідно вжити кілька кроків, щоб захистити права бабусі на квартиру.

По-перше, слід з'ясувати, чи був дійсно укладений договір дарування. Для цього необхідно звернутися до нотаріуса, який може мати інформацію про такий договір, і перевірити Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, який містить інформацію про права власності на нерухомість (Закон України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень").

По-друге, враховуючи, що бабуся була визнана недієздатною, необхідно перевірити, чи не порушено вимоги статті 203 та 215 Цивільного кодексу України, які визначають недійсність правочину, якщо він був укладений особою, яка не могла розуміти значення своїх дій або керувати ними. Якщо договір був укладений після визнання бабусі недієздатною або навіть до цього, але в той час, коли вона не могла усвідомлювати свої дії, такий договір може бути оскаржений в суді як недійсний.

По-третє, як опікун, ви маєте право звернутися до суду з позовом про визнання договору недійсним на підставі недієздатності бабусі. Важливо зібрати докази, які підтверджують стан здоров'я бабусі на момент укладення договору (наприклад, медичні висновки, свідчення лікарів та інші документи).

Крім того, важливо звернути увагу на статтю 71 Цивільного процесуального кодексу України, яка визначає, що тягар доведення обставин, які є підставою для визнання правочину недійсним, лежить на стороні, яка вимагає визнання правочину недійсним.

Отже, вам необхідно зібрати всі необхідні документи та докази, що підтверджують недієздатність бабусі на момент укладення договору дарування, і звернутися до суду для захисту її прав. Рекомендується також звернутися за консультацією або представництвом до кваліфікованого адвоката, який спеціалізується на справах, що стосуються недійсності правочинів.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации


Недвижимость
02:47, 10.08.2011
ТАРИФЫ НА ГАЗ
21:33, 05.12.2015
Банкроство
17:41, 19.04.2013

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы