Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблеми з придбанням нерухомості через договір дарування

1
03:32, 21.09.2024
Проблеми з придбанням нерухомості через договір дарування
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянка України, на початку 2019 року була в одруженні з іноземцем, громадянином Італії. Ми жили і працювали в Україні. У 2019 році мій чоловік вирішив дарувати мені свою квартиру в Києві. Ми оформили договір дарування, але не пройшли державну реєстрацію відповідно до вимог законодавства України через відсутність в нього посвідчення на проживання в Україні. В результаті, ми розійшлися, але договір дарування залишився. Тепер я хочу вирішити питання з правом власності на квартиру. Чи маю я право на оформлення власності на квартиру за цим договором дарування, якщо він не був державно зареєстрований? Яка процедура мені потрібна для цього? Чи можуть виникнути проблеми з оформленням власності через те, що мій колишній чоловік - іноземець?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
03:56, 21.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Відповідно до законодавства України, договір дарування нерухомого майна підлягає обов’язковій державній реєстрації. Згідно з Цивільним кодексом України (стаття 717), договір дарування вважається укладеним з моменту його нотаріального посвідчення, проте право власності на нерухоме майно виникає з моменту державної реєстрації права власності (стаття 182 Цивільного кодексу України).

У вашій ситуації договір дарування був укладений, але відсутність державної реєстрації означає, що право власності на квартиру юридично не перейшло до вас. На практиці це може викликати певні юридичні складнощі.

Для вирішення цього питання рекомендується виконати наступні кроки:

1. **Нотаріальне посвідчення**: Переконайтесь, що договір дарування був нотаріально посвідчений. Якщо ні, вам потрібно звернутися до нотаріуса для посвідчення договору.

2. **Державна реєстрація**: Після нотаріального посвідчення, необхідно подати документи до державного реєстратора для проведення державної реєстрації права власності на квартиру. Це можна зробити через Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) або нотаріуса, який має доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

3. **Документи**: Підготуйте всі необхідні документи, включаючи паспорт, ідентифікаційний код, договір дарування, документ, що підтверджує право власності дарувальника (вашого колишнього чоловіка), та квитанцію про сплату адміністративного збору.

Щодо питання наявності у вашого колишнього чоловіка посвідки на проживання, його відсутність не є перешкодою для оформлення дарування, оскільки законодавство України не вимагає від іноземців посвідки на проживання для укладення договорів дарування нерухомості, якщо вони мають підтверджене право власності на це майно.

Проте, враховуючи складність вашої ситуації, рекомендується звернутися до кваліфікованого юриста або нотаріуса для детального аналізу конкретних обставин і допомоги у підготовці та подачі необхідних документів.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации


Дарение
18:48, 29.07.2011

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы