Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадщина після смерті батька: вступ в права спадкоємця

1
01:57, 21.09.2024
Спадщина після смерті батька: вступ в права спадкоємця
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Як правильно визначити порядок вступу в права спадкоємця, якщо після смерті батька, що був громадянином України та проживав на території України, залишилася спадщина в різноманітних активів - нерухомість на території України, банківські депозити в українських банках, акції українських компаній, а також активи за кордоном - нерухомість у Європі, акції американських компаній, банківські вклади в іноземних банках? Які процедури необхідно пройти, які документи підготувати, які податкові наслідки будуть у кожного зі спадкоємців, якщо всі вони громадяни України, але дехто з них проживає за кордоном? Чи впливає на ситуацію те, що батько не залишив заповіту, але був розлучений і мав двох дітей від різних шлюбів?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
02:56, 21.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Визначення порядку вступу в права спадкоємця в Україні регулюється Цивільним кодексом України (ЦКУ). Відповідно до статті 1216 ЦКУ, спадкування настає після смерті особи. Якщо заповіт не складено, спадщина переходить за законом.

1. **Спадкування за законом**: Згідно статті 1261 ЦКУ, у першу чергу спадкоємцями є діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та батьки. Оскільки батько був розлучений, його колишня дружина не є спадкоємцем за законом, якщо інші обставини не передбачені.

2. **Спадщина в Україні**: Для прийняття спадщини в Україні спадкоємці повинні подати заяву про прийняття спадщини до нотаріуса в Україні протягом шести місяців з дня відкриття спадщини (стаття 1270 ЦКУ). Необхідні документи включають свідоцтво про смерть, документи, що підтверджують родинні стосунки з померлим, та документи на спадкове майно.

3. **Активи за кордоном**: Відповідно до міжнародного приватного права, спадкування майна за кордоном регулюється законодавством країни, де знаходиться майно. Для цього може знадобитися визнання українського свідоцтва про право на спадщину в іншій країні або оформлення спадкових прав відповідно до законодавства тієї країни. Рекомендується звернутися до юристів, які спеціалізуються на міжнародному спадковому праві.

4. **Податкові наслідки**: В Україні спадкоємці зобов'язані сплатити податок на доходи фізичних осіб зі спадщини, якщо це передбачено Податковим кодексом України. Ставка податку залежить від ступеня спорідненості спадкоємця та спадкодавця. Найближчі родичі (діти, батьки) можуть бути звільнені від сплати податку (пункт 174.2.1 ПКУ).

5. **Проживання за кордоном**: Проживання спадкоємців за кордоном може вплинути на їхні зобов'язання щодо сплати податку на спадщину в іншій країні. Необхідно враховувати положення про уникнення подвійного оподаткування між Україною та країною проживання спадкоємця.

Отже, спадкоємцям необхідно звернутися до українського нотаріуса для оформлення спадщини на майно в Україні, а для активів за кордоном - до відповідних органів тієї країни. Рекомендується залучити фахівців у сфері міжнародного права для успішного вирішення питань спадкування за кордоном.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы