Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Відшкодування збитків за порушення договору оренди

1
17:08, 21.09.2024
Відшкодування збитків за порушення договору оренди
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я декілька років тому орендував комерційне приміщення в одному із бізнес-центрів нашого міста. Ми підписали договір оренди на п'ять років, за яким я, як орендар, зобов'язався своєчасно сплачувати орендну плату, дотримуватися правил експлуатації та не вносити будь-яких змін без попереднього погодження з орендодавцем. Однак, після декількох років експлуатації, приміщення потребувало ремонту, який я провів за свій рахунок, але не домовившись про це з орендодавцем. Після ремонту, орендодавець зробив мені зауваження щодо зміни дизайну приміщення і погрожує вимагати від мене відшкодування за порушення договору оренди. Які мої права в цій ситуації? Чи може орендодавець дійсно вимагати від мене відшкодування, якщо я провів ремонт за свій рахунок і приміщення не постраждало? Чи є у мене можливість захистити свої інтереси в судовому порядку?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:57, 21.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У ситуації, коли орендар провів ремонтні роботи в орендованому приміщенні без попереднього погодження з орендодавцем, важливо звернути увагу на положення Цивільного кодексу України, зокрема на статтю 776, яка регулює питання проведення ремонту в орендованих приміщеннях. Згідно з цією статтею, орендар має право на проведення поточного ремонту, якщо інше не передбачено договором оренди. Щодо капітального ремонту, його проведення потребує згоди орендодавця.

Якщо зміна дизайну приміщення може бути кваліфікована як зміна, що не згоджувалася з орендодавцем і виходить за межі поточного ремонту, орендодавець може мати підстави для вимоги відшкодування збитків. Однак, якщо ремонт не завдав шкоди приміщенню і покращив його стан, ви можете захищати свої інтереси, посилаючись на те, що були здійснені необхідні поліпшення, які не погіршили стан майна.

Відповідно до статті 778 Цивільного кодексу України, поліпшення орендованого майна, які здійснені орендарем за власний рахунок, можуть підлягати компенсації з боку орендодавця, якщо вони були необхідні і не були предметом окремих домовленостей в договорі.

Для захисту своїх інтересів у судовому порядку, необхідно мати докази, що ремонт був необхідним, не змінив функціональне призначення приміщення та не порушив умов договору. Додатково, якщо є положення в договорі, яке регулює подібні ситуації, воно також може бути використане як аргумент.

Таким чином, ви маєте можливість захистити свої інтереси в суді, доводячи, що проведені роботи були необхідними і не завдали шкоди орендованому майну. В такій ситуації рекомендується звернутися до кваліфікованого юриста для детального аналізу вашого договору оренди та обставин справи.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы