Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблеми з орендою квартири

1
16:35, 20.09.2024
Проблеми з орендою квартири
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, орендував квартиру від іншого громадянина України на піврічний термін, згідно з цивільно-правовим договором оренди. В договорі було вказано, що оренда може бути продовжена за взаємною згодою сторін. Після закінчення піврічного терміну, ми не підписували новий договір, але я продовжив оплату за оренду квартири та проживання в ній. Така ситуація тривала більше року. Однак, недавно власник квартири вимагає від мене негайно залишити квартиру, мотивуючи це тим, що він має намір продати квартиру. Проте, я вважаю, що маю право на тримісячний термін попередження про припинення договору оренди, як це передбачено Цивільним кодексом України. Які мої права в цій ситуації? Чи можу я вимагати відшкодування за неправомірне виселення? Які юридичні кроки мені слід зробити для захисту своїх інтересів?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:11, 20.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У ситуації, що склалася, ваші права та обов'язки регулюються положеннями Цивільного кодексу України (ЦКУ). Згідно зі статтею 764 ЦКУ, якщо після закінчення строку договору оренди наймач продовжує користуватися майном, а орендодавець не заперечує, договір вважається поновленим на невизначений строк. Це означає, що ваші правовідносини за договором оренди продовжилися на умовах, які існували до закінчення його строку.

Згідно зі статтею 782 ЦКУ, орендодавець має право вимагати розірвання договору оренди у разі, якщо він хоче продати квартиру. Проте, для договорів оренди, укладених на невизначений строк, орендодавець зобов'язаний попередити орендаря про розірвання договору за три місяці до передбачуваного виселення, якщо інший строк не передбачено договором.

Отже, ви маєте право на тримісячний строк попередження з боку орендодавця. Якщо орендодавець не дотримується цього строку, ви можете вимагати дотримання ваших прав на продовження оренди на цей період.

Щодо можливості вимагати відшкодування за неправомірне виселення, це залежить від обставин. Якщо орендодавець вчинив дії, які порушують ваші права, ви можете звернутися до суду з вимогою про захист своїх прав та відшкодування збитків, завданих неправомірними діями власника.

Для захисту своїх інтересів рекомендується:

1. Офіційно повідомити орендодавця про свої права на тримісячний строк попередження, посилаючись на відповідні норми ЦКУ.
2. Зберігати всі документи, що підтверджують ваші платіжні зобов'язання та факт проживання (квитанції, договір, листування).
3. У разі подальших вимог про негайне виселення, звернутися до юриста для консультації та, за необхідності, підготовки позовної заяви до суду.
4. Спробувати вирішити питання шляхом переговорів з орендодавцем, можливо, досягти компромісу, який задовольнить обидві сторони.

Цей підхід допоможе захистити ваші права та мінімізувати ризики неправомірного виселення.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы